Kullanım ve Üyelik Koşulları

Web Sitesi Genel Kullanım Koşulları, Genel Kurallar Ve Yasal Sorumluluklar

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin www.tokkatextile.com kullanılmadan önce okunmasını tavsiye ediyoruz.
Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen www.tokkatextile.com web sitesi kullanmayınız. Web sitesi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız. 

Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti., dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasını güncelleme hakkını saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına www.tokkatextile.com’ a her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

 

Madde 1: Kullanım ve Güvenlik Kuralları 
www.tokkatextile.com’ un tüm üyelerine açıktır. Web sitesi üzerinden verilen bilgilendirme, teknik ve teknolojik hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. 

Aşağıdaki yazılı durumlarda, web sitesi yönetimi üyenin bu web sitesi kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

Madde 1.1: Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin web sitesine kaydedilmesi

Madde 1.2: Web sitesinin içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması

Madde 1.3: Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kullanıcının kendisi sorumludur. Aynı şekilde kullanıcı, İnternet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı vb. kişisel bilgileri kullanamayacağını diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşmayacağını veya bunları kullanmayacağını taahhüt eder. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

Madde 1.4: Web sitesinin güvenliğini tehdit edecek ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek girişimlerde bulunulması, bu yönde faaliyetler yapılması veya çalışılması ve/veya bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

 

Madde 2: İçerik Kullanımı

Madde 2.1: www.tokkatextile.com' da sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. Bu web sitesi içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu web sitesinde yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet ortamında yayınlamak veya Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. 'nin  izni olmadan link vermek yasaktır.

Madde 2.2: www.tokkatextile.com’ a iletilen tüm eleştirilerin yayın hakkı Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. ‘ ye aittir ve istediğinde pazarlama amacıyla kullanılabilir.

 

Madde 3: Sorumluluklar

Madde 3.1: www.tokkatextile.com' u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu husustaki detaylı açıklamalar ve uygulamalar için  http://tokkatextile.com/gizlilik-politikasi linkini ziyaret ediniz.

Madde 3.2: www.tokkatextile.com kullanıcısı, üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra  işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek www.tokkatextile.com’ u kullanmaya başlayabilir. 

Madde 3.3: Kullanıcı, www.tokkatextile.com ve sunduğu hizmetlerinden faydalanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile www.tokkatextile.com' un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

Madde 3.4: Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya www.tokkatextile.com’ da bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının web sitesinden faydalanması Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

Madde 3.5: Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin www.tokkatextile.com' u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hileli girişimde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve bundan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

Madde 3.6: www.tokkatextile.com ile yapılan yazışmaların/mesajlaşmaların yedeğinin alınması kullanılacıların sorumluluğundadır ve bu durum www.tokkatextile.com tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden www.tokkatextile.com sorumlu tutulamaz.

Madde 3.7: Kullanıcı, www.tokkatextile.com' dan kopyalanmış veya yazıcıdan çıktısı alınmış hiçbir doküman/materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını değiştiremez, silemez veya çıkartamaz. 

Madde 3.8: Kullanıcılar, üyelik iptali veya hesap silme işlemi talep edebilirler. Üyeliğini sonlandıran kullanıcının web sitesine üye olarak giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu durumu kabul eder.

Madde 3.9: www.tokkatextile.com ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydın silinmesi hususunda Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili alan hükümler uygulanır. Bu hükümlere http://tokkatextile.com/gizlilik-politikasi linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

Madde 3.10: Web sitesi kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerinden www.tokkatextile.com sorumlu değildir.

Madde 3.11: www.tokkatextile.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine/web sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti., bu internet sitelerinin/web sitelerinin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Madde 3.12: Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. kullanım şartları, gizlilik politikası ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgiler için Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili mevzuat uygulanmaktadır. Bu hükümlere  http://tokkatextile.com/gizlilik-politikasilinkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Madde 3.13: www.tokkatexile.com belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Madde 3.14: Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun 11 inci maddesi kapsamındaki haklarınız, veri sorumlusu kimliği, verilerinizin hangi amaçla işlenebileceği, kimlerle hangi amaçla, kimlere aktarılabileceği, kişisel verileri toplama yöntemi ve hukuki sebebi ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen Bu hükümlere   http://tokkatextile.com/gizlilik-politikasi linkini ziyaret ediniz. 

Madde 3.15: Kullanıcı www.tokkatextile.com üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahüt eder. 

Kullanıcı, servis ve hizmetlerimizden yararlanmaya başlandığı andan itibaren iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti.’ nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. Kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

 

Madde 4: Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti.' nin Hak ve Yükümlülükleri 

Madde 4.1: Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti., kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, faydalanmasını sağlayacaktır. Kullanıcının www.tokkatextile.com’ un çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, ilgili yasal düzenlemeler ve http://tokkatextile.com/gizlilik-politikasi linkinde yer alan hallerde, www.tokkatextile.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

Madde 4.2: Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşme üzerinde herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti.’ nin her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmetleri ve servisleri sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile web sitesinde yayınlayacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, www.tokkatextile.com' da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve www.tokkatextile.com’ un, hizmetlerinin ve servislerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri/dökümanları www.tokkatextile.com’ a göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Tokka Tekstil Tur. Org. Rek. Müz. Ajans Hiz. İnş. Ltd. Şti. tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

 

Madde 5: Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da web sitesini kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren www.tokkatextile.com sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır. 

 

Madde 6: Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır. 

 

Madde 7: Tebligat Adresleri

Madde 7.1: www.tokkatextile.com kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının www.tokkatextile.com' a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

Madde 7.2: Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

Madde 7.3: Yine www.tokkatextile.com'un kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın www.tokkatextile.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.